Kontaktujte nás: +420 777 626 772 | osickova.jana@seznam.cz

Penzion Luční Rakvice

Tipy na výlety po okolí

Když zavítáte na slunnou jižní Moravu, nezapomeňte navštívit Lednicko-Valtický areál, památku UNESCO, která se od Rakvic nachází co by kamenem dohodil a zbytek došel.

Lednický zámek patřil dlouhá léta šlechtickému rodu Lichtenštejnů, kteří zdejší krajině vtiskli nezapomenutelný ráz. Lichtenštejni byli (jako mnohé jiné evropské šlechtické rody) velmi zaujati romantikou dob rytířů dávno zapomenutých a proto na jejich (teď již bývalém) panství můžeme nalézt mnoho roztroušených drobných staveb, které mají tyto dávné doby připomínat.

Z mnohých jmenujme alespoň uměle vytvořenou zříceninu Janův hrad, vyhlídkovou věž Minaret, zámeček Belvéder, Apollonův chrám, Hraniční zámeček, Tři Grácie a zámeček Lány.

Dále byste mohli zavítat na rozhlednu Slunečná v nedalekých Velkých Pavlovicích či rozhlednu Kraví hora v Bořeticích. Obě tyto rozhledny spatřily světlo světa teprve v nedaleké minulosti.

Pokud si budete chtít udělat nějaký delší výlet, můžete zabloudit například k Novomlýnským nádržím a odtud to je už jenom kousek do Mikulova či do Dolních Věstonic.

Pokud se budete chtít cítit jako horolezci a dobrodruhové, můžeme Vám doporučit zkusit zdolat hřeben Pálavy a znovu dobýt již dávno dobytý hrad Děvičky.

Za dalekými výlety „do civilizace“ můžete navštívit například město Hodonín, kde se nachází kupříkladu maličké naftové muzeum (málokdo ví, že se na jižní Moravě těžila nafta) či město Strážnice, ve kterém můžete zavzpomínat na staré dobré časy v místním skanzenu.

Tedy tipů na výlety je zde více než dost a ostatní už bude jen a jen na vaší fantazii.

Vlastní box

 

TOPlist